Απόφοιτους ή φοιτητές μάρκετινγκ, αισθητικής, πωλήσεων, φυσικοθεραπείας, ποδολογίας και Η/Υ αναζητούν εταιρείες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη από 13 έως 19 Ιουλίου.

Axel Accessories: Η Axel Accessories για τα κεντρικά της γραφεία στην Θεσσαλονίκη επιθυμεί τεχνικό Η/Υ & Δικτύων για Πρακτική Άσκηση (Κωδικός θέσης: ΠΡ).
Προφίλ Υποψηφίου:
ΤΕΙ /AEI Δίπλωμα Μηχανικού Υπολογιστών ή πτυχίο Πληροφορικής
Άριστη Γνώση χειρισμού Η/Υ (Ms Office)
Άριστη Γνώση Αγγλικής γλώσσας προφορική και γραπτής
Ευχέρεια στην επικοινωνία, ευεξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας,
Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα, εχεμύθεια, αποτελεσματική επικοινωνία, μεθοδική οργάνωση, ορθότητα και ταχύτητα στην εκτέλεση καθηκόντων
Παροχές:
Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

-Αισθητικοί και ποδολόγοι και φυσικοθεραπευτές από ΙΕΚ ζητούνται ώς ασκούμενες για πρακτική σε ινστιτούτο αισθητικής στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Πληροφορίες στο 2310-239580, 698-9363710.

Progressive: Η Progressive, που βρίσκεται στην Αθήνα, εξειδικεύεται στο να παρέχει υπηρεσίες Marketing στους πελάτες. Η πολυετής εμπειρία στον χώρο έχει σταδιακά αναπτύξει την εταιρία στην Ελλάδα και στα σχέδιά της είναι να επεκταθεί ακόμα περισσότερο, δοκιμάζοντας νέες πολλά υποσχόμενες  και ανταγωνιστικές αγορές. Στα πλαίσια της ανάπτυξης αυτής ζητούν νέους νέες να στελεχώσουν την ομάδα της.
Απαραίτητα προσόντα:
-Έλληνας πολίτης ή κάτοχος άδειας εργασίας στην Ελλάδα
-Δίπλωμα ΤΕΙ/ΑΕΙ/ΙΕΚ & εμπειρία σε Sales & Marketing θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
-Άριστες  επικοινωνιακές ικανότητες
-Την ικανότητα να θέτει και να διατηρεί υψηλά Standards,work ethics και ομαδικού πνεύματος
-Την διάθεση να εκπαιδευτεί και να αναπτυχθεί στον τομέα του Sales & Marketing
-Επιδίωξη να θέτει  και να πετυχαίνει στόχους
Αρμοδιότητες:
Δημιουργία νέας πελατειακής βάσης και διατήρηση της υπάρχουσας
Προώθηση του Brand Identity που εκπροσωπεί
Την παροχή άριστης εξυπηρέτησης πελατών
Δημιουργία ομάδας
Ιn house training
Οργάνωση Sales Campaigns
Πληροφορίες στο 210 2112441.
Deadline αποστολής αιτήσεων 27/07/2014.
www.progressiveorg.gr