Θες να ξεκινήσεις από κάπου αλλά δεν ξέρεις από που; Εμείς σου βρήκαμε την αρχή... Εσύ απλά στείλε το βιογραφικό σου!

Ελλάδα

-Το ξενοδοχειακό συγκρότημα OCEANIS BEACH & SPA RESORT στην Κω, ζητεί σπουδαστές για πρακτική άσκηση.
Απαιτούμενα προσόντα:

--Να φοιτούν σε τουριστική ή σε σχετική με το αντικείμενο τους σχολή
-Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας, καλή γνώση άλλων ξένων γλωσσών θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα

Η εταιρεία προσφέρει:

-Διαμονή και διατροφή
-Επίδομα πρακτικής βάση ισχύουσας νομοθεσίας
-Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
-Προοπτικές εξέλιξης
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία στο Φαξ 22420 23728, υπόψη Κας. Αιβαλιώτη τηλ: 22420 23729.

-Το ξενοδοχείο Creta Beach ζητά τελειόφοιτους Τ.Ε.Ι. Φυτικής Παραγωγής – Γεωπονίας για πρακτική άσκηση στο τμήμα των Κήπων.
Επίσης, ζητείται άτομο για πρακτική άσκηση στο Λογιστήριο:

-Τελειόφοιτος ΤΕΙ Λογιστικής
-Πολύ καλή γνώση Η/Υ
-Καλή γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο
-Επικοινωνιακή, οργανωτική ικανότητα
-Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office (Excel, Word κτλ)
-Ικανότητα εργασίας και προσαρμογής σε εταιρικό περιβάλλον.
Αρμοδιότητες:
-Αρχειοθέτηση παραστατικών
-Καταχώρηση παραστατικών
-Συμφωνίες λογαριασμών
-Εξωτερικές εργασίες

Προσφέρονται:
-Δυνατότητες εξέλιξης
-Άριστο περιβάλλον εργασίας
-Αμοιβή όπως ορίζεται από τη νομοθεσία για την εκπόνηση της πρακτικής άσκησης
Πληροφορίες στο www.cretabeach.com.

Εξωτερικό

Παγκόσμια Τράπεζα (World Bank) που βρίσκεται στην Ουάσινγκτον αναζητά νέους ανθρώπους με μεταπτυχιακό ή διδακτορικό για πρακτική άσκηση στα τμήματα των οικονομικών, ανθρωπολογίας, κοινωνιολογίας, δημόσιας υγείας κ.α. Για το θερινό πρόγραμμα, η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι 31 Γενάρη και για το χειμερινό 31 Οκτωβρίου, κάθε χρόνο. Η πρακτική άσκηση είναι αμειβόμενη. Πληροφορίες στο: http://go.worldbank.org/IY07OW3WQ0.

- Θέσεις πρακτικής άσκησης προσφέρει το «European Centre for Disease Prevention and Control» που βρίσκεται στην Στοκχόλμη. Οι θέσεις θα καλυφθούν από απόφοιτους πανεπιστημίου στους τομείς της ιατρικής, της μικροβιολογίας, της δημόσιας υγείας, της επιδημιολογίας και των κοινωνικών επιστημών. Απαραίτητα θεωρούνται τα αγγλικά. Προσφέρεται μισθός 1445,15€ μηνιαίως. Πληροφορίες στο www.eurodesk.eu.