Πανικός αυτή την εβδομάδα (22-28 Ιουνίου) από τις ανοιχτές θέσεις πρακτικής άσκησης! Ζητούνται φοιτητές και απόφοιτοι λογιστικής, πληροφορικής, τεχνολογίας, μάρκετινγκ, βιβλιοθηκονομίας και πολλών άλλων ειδικοτήτων!

Ελλάδα

Intertranslations: Ζητείται άτομο για εξάμηνη πρακτική άσκηση (από ΤΕΙ) στο τμήμα λογιστηρίου της εταιρείας Intertranslations ΜΟΝ ΕΠΕ που βρίσκεται στην Καλλιθέα.  Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν το αναλυτικό βιογραφικό τους σημείωμα στο FAX: 210 9225500, αναφέροντας ότι ενδιαφέρονται για πρακτική άσκηση.

-Τα ξενοδοχεία Vedema Resort και Mystique, μέλη της Luxury Collection by Starwood Hotels & Resorts στη Σαντορίνη  ζητούν προσωπικό κουζίνας για την θερινή σεζόν 2015 και συγκεκριμένα μάγειρα B'.
Απαραίτητα Προσόντα:
Προυπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5 αστέρων
Καλή γνώση του A La Carte
Καλή αντίληψη, ακρίβεια και συνέπεια στην εκτέλεση συνταγών του Chef
Εργατικότητα και Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
Το ξενοδοχείο μας προσφέρει:
Άριστες συνθήκες εργασίας
Διαμονή και διατροφή
Iκανοποιητικό πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων και δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
Αποστολή βιογραφικών με πρόσφατη φωτογραφία.

-Το Public που προσφέρει τον πλουσιότερο συνδυασμό προϊόντων τεχνολογίας – μουσικής – βιβλίου, δίνει την ευκαιρία σε αποφοίτους και σπουδαστές ειδικοτήτων Τεχνολογίας και Πληροφορικής να κάνουν το πρώτο βήμα στην καριέρα τους με μία ξεχωριστή εμπειρία πρακτικής άσκησης σε συνεργασία με το εκπαιδευτικό ίδρυμα φοίτησης.
Επιθυμητά Προσόντα
• Απόφοιτος ή σπουδαστής ΙΕΚ ή άλλου εκπαιδευτικού ιδρύματος
• Γνώση συναρμολόγησης Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, εγκατάστασης & αναβάθμισης Software/Hardware
• Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Ενθουσιασμός για την τεχνολογία
• Προσανατολισμός στην βέλτιστη εξυπηρέτηση του πελάτη
• Υπευθυνότητα, Ομαδικό πνεύμα, Επικοινωνιακές Ικανότητες

-Ο όμιλος Civitel Hotels & Resorts αναζητά για τα ξενοδοχεία Civitel Attik & Civitel Olympic στο Μαρούσι, τελειόφοιτο /η για εξάμηνη πρακτική άσκηση στο λογιστήριο.
Ο κατάλληλος /η υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει  τα ακόλουθα προσόντα:
Τελειόφοιτος/η ΤΕΙ Λογιστικής/Χρηματοοικονομικών/Διοίκησης Επιχειρήσεων
Πολύ καλή γνώση Η/Υ
Καλή γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο
Επικοινωνιακή, οργανωτική ικανότητα
Καλή γνώση προγραμμάτων MS Office (Excel, Word)
Ικανότητα εργασίας και προσαρμογής σε εταιρικό περιβάλλον.
Αρμοδιότητες:
Αρχειοθέτηση παραστατικών
Καταχώρηση παραστατικών
Συμφωνίες λογαριασμών
Εξωτερικές εργασίες
Γραμματειακή Υποστήριξη
Προσφέρονται:
Δυνατότητες εξέλιξης
Άριστο περιβάλλον εργασίας
Αμοιβή όπως ορίζεται από τη νομοθεσία για την εκπόνηση της πρακτικής άσκησης
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη σελίδα[www.civitelhotels.com], επιλέγοντας το σύνδεσμο «Καριέρα», αναγράφοντας τον Κωδικό Θέσης «ΠΑΛ».

Εξωτερικό

-Το EC JRC (EUROPEAN COMMISSION DIRECTORATE-GENERALJOINT RESEARCH CENTRE) αναζητά άτομα για πρακτική άσκηση πέντε μηνών στην Ιταλία. Συγκεκριμένα, ζητούνται απόφοιτοι πανεπιστημίου στον τομέα της δημοσιογραφίας, της επικοινωνίας ή των πολιτικών επιστημών που γνωρίζουν καλά αγγλικά και γνώσεις social media. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων: 15/7/15. Πληροφορίες στο http://ec.europa.eu.

-Το πρόγραμμα πρακτικής άσκησης INELI-Balkans Training program αναζητά υπαλλήλους σε δημόσιες βιβλιοθήκες μέσω πρακτικής άσκησης στις βαλκανικές χώρες, όπως η Ελλάδα, η Κροατία, η Ρουμανία, η Σερβία, η Σλοβενία κ.α. Απαραίτητα προσόντα η γνώση αγγλικών και προαιρετικά η εμπειρία σε βιβλιοθήκες. Αποστολή βιογραφικών στη Lida Mantzourani, στο lida@futurelibrary.gr. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων: 30/6/15.